Tizenhat éven felülieknek! − hirdeti Erato című, október 24-i aukcióját a Pintér Galéria. A tételek között "egészen pajzán ábrázolások" is vannak − magyarázta lapunknak Pintér Péter galériatulajdonos. A 171 tételben minden a földi és az égi szerelem, az erotika képzőművészeti megjelenítéséről szól. Természetszerűen sok az akt, mindenféle pózban: csábító nőalakok egyedül és többedmagukkal, de van egy-két férfiakt is. A szerelmi jelenetek között van idilli és naturális, természeti környezetben és műteremben, ágyban és asztalnál.
A festmények legtöbbje méretes darab, a legdrágább Gyenes Gitta ülő aktja 12 millió forintért. Mattis Teutsch János két meztelen férfit ábrázoló vásznáért 8 millió forintról lehet licitálni. Sándorfi István hatalmas olajképét 6,5 millióra tartják. Egy Bacchanália-jelenet Rafael Győző Viktortól 3 millió, Barcsay Jenő Aktok a műterembenje 2,8 millió, Perlrott Csaba Vilmos érzéki ülő aktja 1,9 millió forint
Az egyik legszebb kép, a védetté nyilvánított Festő és múzsája Iványi Grünwald Bélától, másfél millióról kezd. A dekoratív szecessziós hátterű Sassy Attila-vászon, az Akt madarakkal 1,4 milliós kikiáltást kapott. Félmillió fölött kínálják Kelemen Emil, Hegedűs László vagy a kolozsvári Miklóssy Gábor aktjait.
A grafikák közül kiemelkedik Uitz Béla litografált Szeretkezők című lapja (180 ezer forint) Derkovits Gyula Pandamonium litográfia sorozata (100 ezer forint), Vogel Eric tíz erotikus jelenetet tartalmazó mappája és két vegyes technikájú lapja az Ó utcai kuplerájról (250, illetve 380-380 ezer forint) és van félszáz ex libris is, Franz von Bayrostól.
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb
Éjszakánként 25 eurós sarcot vetnének ki a magyarok egyik kedvelt úticéljára
Így állna bosszút Lázár Jánoson a MÁV miatt az értelmiség
Búcsúznak a kallerek a MÁV-nál
Kőkemény kritikát kapott Magyar Péter, nem maradt adós a válasszal
Varga Mihály szerint hagyjuk a megát és gigát, az egymilliárd eurós kína hitel apró
Pikó András: emberkísérlet a Palotanegyed bontása
Ausztriában fillérekbe kerül az, ami nálunk luxus csemege
Óriási a baj a patinás chipgyártónál, már minden opció az asztalon van
Az állampapír-megtakarításokat is érintheti Nagy Mártonék bűvös terve