Az Iparművészeti Múzeumot támogatja az, aki az épület tetőszerkezetéről eltávolított Zsolnay-épületkerámiákból vásárol szeptember 22-én, a Nagyházi Galéria jótékonysági árverésén. Júniusban már volt egy hasonló aukció, akkor 49 tételt indítottak és 4 millió forint körüli bevételre tettek szert. Most 62 tételre licitálhatnak a múzeum támogatói és a különleges darabok gyűjtői. A pécsi Zsolnay-gyárban készült cserepek, tetődíszek, kúpcserepek, csúcsdíszek többsége a XIX. század végéről származik, néhány pedig azokból a hetvenes években utángyártottakból került ki, amelyekkel az 56-os forradalom okozta sérüléseket állították helyre. A kikiáltási árak 2 és 30 ezer forint között mozognak, alulárazásuk vállaltan azt szolgálja, hogy minél jobban a licitálásra ösztönözzenek.
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb
Éjszakánként 25 eurós sarcot vetnének ki a magyarok egyik kedvelt úticéljára
Így állna bosszút Lázár Jánoson a MÁV miatt az értelmiség
Búcsúznak a kallerek a MÁV-nál
Kőkemény kritikát kapott Magyar Péter, nem maradt adós a válasszal
Varga Mihály szerint hagyjuk a megát és gigát, az egymilliárd eurós kína hitel apró
Pikó András: emberkísérlet a Palotanegyed bontása
Ausztriában fillérekbe kerül az, ami nálunk luxus csemege
Óriási a baj a patinás chipgyártónál, már minden opció az asztalon van
Az állampapír-megtakarításokat is érintheti Nagy Mártonék bűvös terve