Október 3-tól látható a bécsi Kinsky-palotában az előzetes kiállítás, amelynek anyagát október 8-án viszik kalapács alá ugyanott. A 316 kortárs műtárgy többsége ismert osztrák és német mesterektől származik, változatos árakon: a legalsó becsérték 350 euró, a legmagasabb 150 ezer. Az osztrák avantgárd nagy öregje, Arnulf Rainer Konstruktion TRR című 1952-es gesztusfestménye 75−150 ezer eurós becsértéksávban kezd, szintén tőle a vegyes technikájú 1953-as aránytanulmány 70−140 ezer euró, míg Josef Mikl olajjal vászonra festett Nagy mellképét 1971-ből 40−80 ezer között indítják. A középmezőnyben Elke Silvia Krystufek Mom, a Sexual language című 2004-es akril-kollázsa 35−75 ezer euró, míg Victor Vasarely datálás és cím nélküli, francia ajánlással ellátott, kék árnyalatokban tartott akril-kollázs vászna ferdén hatszögű keretben 30−60 ezer eurós becsértéket kapott. Még mérsékeltebb az árképzés olyan sztároknál, mint Andy Warhol: The Performance Group elnevezéssel egyetlen konvolutba foglalt huszonöt színes fotója 1960-ból 15−30 ezer eurón kezd, akárcsak az osztrák fantasztikus realizmus képviselőjének, Rudolf Hausnernek az 1974-es Ádám című önarcképe. A burgenlandi Pongrátz Péter cím nélküli, 1979-ből való vegyes technikájú absztrakt kompozíciója 3−6 ezer eurós sávban indul.

Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb
Éjszakánként 25 eurós sarcot vetnének ki a magyarok egyik kedvelt úticéljára
Így állna bosszút Lázár Jánoson a MÁV miatt az értelmiség
Búcsúznak a kallerek a MÁV-nál
Kőkemény kritikát kapott Magyar Péter, nem maradt adós a válasszal
Varga Mihály szerint hagyjuk a megát és gigát, az egymilliárd eurós kína hitel apró
Pikó András: emberkísérlet a Palotanegyed bontása
Ausztriában fillérekbe kerül az, ami nálunk luxus csemege
Óriási a baj a patinás chipgyártónál, már minden opció az asztalon van
Az állampapír-megtakarításokat is érintheti Nagy Mártonék bűvös terve