Április 23-án száztíz válogatott tételt visznek kalapács alá XIX. századi, klasszikus modern és kortárs képekből a bécsi Kinsky-palotában. A legmagasabbra, 180−300 ezer euróra Oskar Kokoschka 1959-es olaj-vászon virágcsendéletét taksálták. A közkedvelt biedermeier mester, Ferdinand Georg Waldmüller két "portréját" gróf Esterházy László kedvenc vadászkutyájáról, illetve egy Vasárnapi pihenő című zsánerképét egyformán 150−300 ezer euróra becsülték. (A katalógus kétoldalas tanulmányt is közöl a háziállat-ábrázolás sajátos műfajáról, amely 1750 és 1850 között élte virágkorát.) Ugyanebben a sávban indulnak többek között Egon Schiele 1918-as szénrajz aktjai, Alfons Walde rusztikus Alpesi települése (1927), valamint Max Oppenheimer 1946-os mozgalmas kompozíciója, amely Emil Hermann hangszerkészítőt örökítette meg a műhelyében.