Április 23-án száztíz válogatott tételt visznek kalapács alá XIX. századi, klasszikus modern és kortárs képekből a bécsi Kinsky-palotában. A legmagasabbra, 180−300 ezer euróra Oskar Kokoschka 1959-es olaj-vászon virágcsendéletét taksálták. A közkedvelt biedermeier mester, Ferdinand Georg Waldmüller két "portréját" gróf Esterházy László kedvenc vadászkutyájáról, illetve egy Vasárnapi pihenő című zsánerképét egyformán 150−300 ezer euróra becsülték. (A katalógus kétoldalas tanulmányt is közöl a háziállat-ábrázolás sajátos műfajáról, amely 1750 és 1850 között élte virágkorát.) Ugyanebben a sávban indulnak többek között Egon Schiele 1918-as szénrajz aktjai, Alfons Walde rusztikus Alpesi települése (1927), valamint Max Oppenheimer 1946-os mozgalmas kompozíciója, amely Emil Hermann hangszerkészítőt örökítette meg a műhelyében.
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb
Éjszakánként 25 eurós sarcot vetnének ki a magyarok egyik kedvelt úticéljára
Így állna bosszút Lázár Jánoson a MÁV miatt az értelmiség
Búcsúznak a kallerek a MÁV-nál
Kőkemény kritikát kapott Magyar Péter, nem maradt adós a válasszal
Varga Mihály szerint hagyjuk a megát és gigát, az egymilliárd eurós kína hitel apró
Pikó András: emberkísérlet a Palotanegyed bontása
Ausztriában fillérekbe kerül az, ami nálunk luxus csemege
Óriási a baj a patinás chipgyártónál, már minden opció az asztalon van
Az állampapír-megtakarításokat is érintheti Nagy Mártonék bűvös terve